Adana Böcek İlaçlama

Adana Haşere İlaçlama

ADN Temizlik şirketi olarak Adana böcek ilaçlama konusunda da tecrübeli personellerimiz, her türlü haşere ilaçlama konusunda garantili hizmet sunmaktadır. Aşağıda belirtmiş olduğumuz bazı böcek türleri hakkında bilgilere yer verdik. Daha bir çok böcek türü ile ilgili ilaçlama hizmeti sağlamaktayız. Hizmet almak için bizlere irtibat numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Ağaç Kurdu ilaçlama – Tahta Kurdu ilaçlama

Tahta kurdu (ağaç kurdu, mobilya kurdu) yapı olarak küçük bir haşere türüdür. Omurgasız hayvanlar sınıfında incelenen tahta kurdu haşeresinin boyu ortalama 1-2 cm kadardır. Halk arasında farklı isimler ile anılırlar. Tahta kurdunun halk arasındaki bazı isimleri; mobilya kurdu, ağaç kurdu veyaağaç kemiren mböcekler gibi isimlerdir. Ağaç kurdunun baş kısmı sert keratein adı verilen bir maddeden oluşur. Ağız kısmı çok sağlam alan ağaç kurdu, çok sağlam tahtaları bile kemirebilir.

Ağaç kurdu haşeresinin göğüs kısmından başlayarak karın kısmını örtecek şekilde sert kabuktan oluşan kanatları vardır. Göğüs bölümünde 4, gövde bölümünde 2 olmak üzere toplam 6 ayağı bulunan ağaç kurdunun baş kısmında antenleri mevcuttur. Tahta kurdu keskin ağız yapısı ile mobilya, ahşap kapı, ahşap pencere, gemi güverte, ahşap silo ve evde bulunan tüm ahşap malzemeleri kemirerek yuvalanır. 

Tahta kurtları ağaç gövdelerini delerek, ağaç içine yuva yaptıklarında ağacın kurumasını sağlarlar. Bu durum ev içindeki mobilyalar içinde geçerlidir. Tahta kurdu oyarak yuva yaptığı mobilyaların çürümesine neden olur. Tahta kurdu haşeresi geceleri daha çok aktif olup, tahtaları kemirme sesi rahatlıkla duyulur.  Aynı zamanda kemirdiği ahşabın tozunu dökerek ortamın kirlenmesine de neden olurlar. İlaçlama şirketlerine yaptıracağınız Tahta kurdu ilaçlama uygulaması ile tahta kurdu böceklerinden kurtulabilirsiniz. ADN ilaçlama şirketimiz tahta kurdu ilaçlama ve her türlü haşere ilaçlama uygulamalarında hizmet vermektedir.

Adana Akrep ilaçlama

Akreplerin yaklaşık 800 türü bulunmaktadır. Eklembacaklılar grubunda incelenen akreplerin, karın kısımlarında 7 halka bulunmakta olup, kuyruk kısmı karın kısmına bağlıdır. Akrepte 8 bacak ve 2 kıskaç bulunur. Bu nedenle kaygan yüzeye tırmanamaz ve yürüyemezler. Akreplerin boyu 5-7cm arasında değişir. En fazla görüldüğü renkler siyah, kızıl, sarı, kahverengidir. Yaşadığı yere göre farklı büyüklüğe ve renge sahip olan akrepler, genellikle, yaprak altı, toprak altı, taş altı, otluk yığınları, odunluklarda yaşarlar. Çok eski zamanlardan bu yana varlığını sürdürebilmiş zararlı bir böcektir. Gün içerisinde çok ortada görülmez, akşam olunca avlanmak için yuvasından çıkan akrep, yalnız yaşamayı tercih eder.

Sadece çiftleşme mevsimde bir araya gelen akrepleri toplu görmek mümkündür. Akrep saldırgan yapılıdır, çiftleşme sonrası erkek akrep hızlı davranıp kaçmaz ise dişi akrep erkek akrebi yiyerek öldürür. Çifleşme işleminin ardından dişi akrep, yumurtalarını bir süre sırtında taşır. Dişi akrep her üremesinde ortalama 60-70 yumurta yapar. Akrep yavruları beyaz renklidir ve büyüdükçe rengi koyulaşır. Akrebin sırt kısmında kitin adında bir madde bulunur ve bu madde akrepleri birçok dış etkilerden korur. Bir çok akrep türü zehirlidir. Sıcak iklimlerde yaşayan akrepler daha zehirlidir. Akrep zehri, karbilamin ve hiyosiyanik adı verilen proteinlerden oluşur.

Çok zehirli bir akrep bir insanı sokması durumunda yaklaşık 5 saat içerisinde öldürebilir. Ev içinde akrep görülmesi genellikle sonbahar aylarında, yağmurların sık yağması ile yuvası bozulan akrebin yiyecek bulmak amacı ile ev içlerine yönelmesiyle görülür. Ev içinde akrep genellikle yatak içlerinde, ayakkabı içlerinde, duvar yarıklarında ve ahşap evlerde görülür. Akrep beslenmesi ilginçtir. Akrep besleneceği canlıyı önce ağızında salgıladığı sıvı ile eritir ve eriyen sıvıyı içine çeker. Akrep doğal ortamlarda yaşayan böcekler ile beslenir. Akrepler çok dayanıklı vücut yapısına sahip canlılardır. Kavurucu sıcağa yada dondurucu soğuğa dayanıklıdırlar. Kolay kolay ölmeyen akreplerden kurtulmak için, ilaçlama şirketlerinden profesyonel destek alınmalıdır. akrep kendisini tehlikede hissettiği anda insanları sokabilir. Akrep sokması ciddi bir durumdur.

Akrep sokması durumunda acilen en yakın sağlık kuruluşuna müracaat edilmelidir. Akrep sokması durumunda insanlarda, üşüme, terleme ve yanma gibi belirtiler görülür. Akrep sokması durumunda ilk yardım olarak yapılması gereken, akrebin soktuğu yerin 4-5 cm üzerinden sıkıca bağlamaktır. Bu durum kan akışını yavaşlatıp, zehrin vücuda yayılmasını geciktirecektir. Evde akrep varsa, hemen ir ilaçlama şirketi tarafından Akrep ilaçlama uygulaması yapılması en doğrusu olacaktır. Akrepten kurtulmak için etkin ilaçlama şirketimizi arayabilirsiniz. ADN böcek ilaçlama şirketimiz Adana’da  akrep ilaçlama ve tüm böcek ilaçlamalarında hizmet vermektedir.

Adana Akar (Mite) ilaçlama

Akar, beslenmesini canlılardan dökülen kıl ve deri parçaları ile sağlayan, gözle görülemeyecek kadar küçük canlılardır. Akar haşeresinin yaklaşık 200 kadar türü bulunur. Pis ve tozlu ortamlarda yaşayan akar böcekleri, o kadar küçüklerdir ki 1 gram deri parçası ile binlerce akar beslenebilir. Türlerine göre farklı vücut yapıları ve farklı renkleri olan akar böceklerini görmek için mikroskop yardımı gereklidir. Akar haşeresinde 8 tane bacak ve keskin bir ağız vardır. Akar haşeresinin bir diğer adı da “mite” dir.

Akarlar
 özellikle insanların yataklarında, yorganlarında ve yastıklarında yaşar. Gözle görülemedikleri için fark edilemezler. İnsanların yataklarına dökülen kıl ve deri döküntüleri ile beslenen akar haşereleri, insanların bedeninde bile binlerce bulunur. Aynı zamanda ev içlerinde halı, kilim, battaniye ve küçük çocukların pelüş oyuncakları içerisinde de sıkça yaşayan akarlar her türlü yünlü ve tüylü eşyalar içerisinde yaşamayı severler. Akar, insanlara hastalık bulaştıran bir canlıdır. Ortam içerisinde havaya bıraktıkları dışkı ve pisliklerini hava yolu ile soluyan insanlara özellikle bronşit ve astım gibi solunum yolu hastalıkları bulaştırırlar. Özellikle küçük çocukların halıların üzerinde emeklemeleri ve pelüş oyuncaklarla oynaması nedeniyle çocuklar bu hastalıklara daha çabuk yakalanırlar. Akardan kurtulmak için mekânınıza düzenli olarak akar ilaçlaması yaptırmanız gereklidir.

Bu konuda Etkin ilaçlama şirketimizden akar ilaçlaması hakkında destek alabilirsiniz. Akar ilaçlaması kesinlikle yasal ilaçlama şirketleri tarafından yapılmalıdır ki, aksi takdirde bireysel yapılan ilaçlamalar hayati tehlike oluşturacaktır. ADN ilaçlama şirketimiz akar ilaçlama hizmetini günün her saati, uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Toz Akarı (Mite) ilaçlama

Miteler tozlu ve nemli alanlarda çok bulunur ve hızla çoğalmaya devam eder. Evinizi sık havalandırma yaparak, hijyene dikkat ederek miteden kurtulmanız mümkündür. Miteden kurtulmanın en etkili yöntemi ise ilaçlama yaptırmaktır. Mite (Akar) ilaçlamasında kullanılan ilaçlar, etkili ilaçlama olup, etkin ilaçlama şirketimizce profesyonel ekibimizle uygulanmaktadır. Mite ilaçlamasında, ilaç iç alanlara, yatak ve yorganlara dikkatler uygulanmalı, ilacın kalıcılığını sağlamak için alan 4-5 saat kapalı kalmalıdır. Daha sonra 4-5 saat kapalı kalan alan 1-2 saat havalandırılmalıdır. Mutfak gereçleri ve günlük nevresim takımları yıkandıktan sonra kullanılmalıdır. Adana böcek ilaçlama şirketimiz,  mite ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlamalarında hizmet sunmaktadır.

Adana Dana Burnu ilaçlama

Dana burnu böceği 3-4cm boyunda, eklem bacak yapısına sahip, dış yüzeyi kadifeye benzeyen tüylerle kaplı ve bitkisel beslenen bir böcektir. Danaburnuböceklerinin renkleri, açık kahve tonlarında olup, kulakları sağırdır. Erkek danaburnu böceğinin ses çıkartma özelliği vardır. Dana burnu böceğinin ön ayakları kısa, arka ayakları uzundur.

Dana burnu böcekleri toprak altında yaşar. Özellikle kumlu ve killi olan yumuşak topraklarda yaşamayı seven danaburunları, bu topraklar üzerinde yetişen ürünler ile beslenmelerini sağlarlar. Dana burnu tarla ve dikili alanlarda yetişen sebze ve meyve gibi ürünlerin köklerini kemirerek beslenmesini sağlar. Bu nedenle danaburnu böcekleri, çitfçilerin en sevmediği böceklerden biridir. Dana burunları yaz başında çiftleşerek yumurtalarını toprak altına bırakır. Dişi danaburnu böceği her yumurtlama döneminde 200–250 arasında yumurta yaparak, yumurtaları toprağın altına bırakır.

Danaburnu ile mücadele etmek için ilaçlama şirketlerinden danaburnu ilaçlama konusunda destek alınmalıdır. Yaz mevsiminin gelmesi ile çoğalan dana burnu böceğinden kurtulmak için, etkin ilaçlama şirketimizden yardım alabilirsiniz. ADN böcek ilaçlama şirketimiz, Adana’nın tüm bölgelerinde danaburnu ilaçlama ve her türlü haşere ilaçlama hizmeti ile 7 gün 24 saat sizlere ilaçlama hizmeti vermektedir.