Adana Petek Temizlik Firmaları

Adana Temizlik Firmalarından ADN Temizlikten Profesyonel Petek Temizliği
Ev, işyeri ve farklı mekanların ısınması için farklı sistemler kullanılsa da bu sistemlerin birçoğunda petekler bulunmaktadır. Kombi ya da farklı bir noktadan gelen sıcak su, peteklerin içerisine dolmakta ve buradan da bulunduğu ortama ısı yaymaktadır. Petek içerisindeki kanalların tam kapasite ile dolması ısınmayı hem daha iyi hem de daha ucuz yapmaktadır. Sıcak su ya da farklı nedenlerden dolayı petekler içerisinde bulunan kanalların bir kısmı ya da tamamı bazen ısınmamaktadır. Peteklerin yarısı, altı ya da üstünün ısınmaması petek içinde oluşan problemin en net habercisidir. Petek içerisinde paslanma, kireçlenme ve tortu oluşumu gibi nedenlerden dolayı kanallara giden su yolları tıkanmaktadır. Tıkalı olan yerden geçemeyen sıcak su başka yöne gitmekte ve böylece peteğin tamamı ısınmamaktadır. Adana petek temizlik firmaları söz konusu kısa sürede etkili yöntemler kullanarak çözmekte ve sorunun kısa sürede tekrar etmesini engellemektedir.

Adana Petek Temizlik Firmaları ve Kullanılan Yöntemler

Adana petek temizlik şirketleri  petek tıkanıklığını çözmek için klasik yöntemlerin yerine modern yöntemler uygulamaktadır. Petek tıkanıklıkları çözümü için öncelikle kalorifer sistemi içerisinde bulunan suyun değişimi yapılmaktadır. Bu işlem sonrasında peteklerdeki sorun düzelmez ise temizleme işlemi başlamaktadır. Eskiden petek temizlikleri basınçlı su ile yapılmaktaydı. Basınçlı su petek temizliğinde bir noktaya kadar etkili olsa da detaylı temizlik yapma noktasında yetersiz kalmaktadır. Petek temizliğinin detaylı yapılamaması demek, bir noktada kireç ya da benzer maddelerin kaldığı anlamını taşımaktadır. Petek içinde kalan kireç kısa sürede yine birikme yapmaya başlamakta ve benzer durumun kısa sürede tekrar etmesi anlamına gelmektedir. Kısa vadede basınçlı su ile temizlenen peteklerdeki sorun giderilmiş gibi gözükse de orta vadede sorun tekrar edecek ve bir daha temizlenme ihtiyacı ortaya çıkacaktır. Bundan dolayı petek temizliklerinde kullanılan yöntemlerin detaylı bir temizlik yapması gerekmektedir. Adana petek temizlik firmaları bu hususa son derece özen göstermekte ve kullanılan yöntemler sayesinde kısa sürede petek kanallarının tıkanması sorunu tekrar etmemektedir.

Adana Petek Temizlik Firmaları ve Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Adana petek temizlik firması kullandıkları etkili yöntemler sayesinde petek temizliklerini iki saat içerisinde tamamlamakta ve kullanıma hazır hale getirmektedir. Petek temizliklerinde kireç ve tortu çözme özelliği bulunan maddeler kullanılmaktadır. Böylece petek içerisinde bulunan istenmeyen maddeler yerlerinden rahatlıkla sökülmekte ve temizlenmektedir. Bu işlemden sonra petek içerisinde bulunan bütün kanallar ve bu kanallara giden yollar temizlenmiş olmaktadır. Daha sonra sisteme sıcak su verilmekte ve gerekli kontroller yapılmaktadır. Kontroller sırasında sıcak suyun petek içerisindeki bütün kanallara gidip gitmediğine bakılmaktadır. Söz konusu petek temizlik işleminin belli periyotlarla yapılması gerekmekte olup bu sayede hem daha etkili ısınma hem de tasarruf edilmektedir. Çünkü tıkalı petekler doğalgaz ya da diğer yakıtların normalden daha fazla yanmasına sebep olmaktadır.

http://www.adntemizlik.com/