Adana Petek Temizlik Şirketleri

ADANA PETEK TEMİZLİĞİ

Ev ya da işyerimizde hatta yaşam alanlarınızın hemen her yerinde ısınma sorunumuzu genellikle petekler yardımı ile çözmekteyiz. Evlerimizi ve işyerimizi nasıl düzenli olarak temizliyorsak evlerimizin yapılışından itibaren binanın içerisinde bulunan peteklerin de düzenli aralıklarla bakımını yaptırmak zorundayız.

Peteklerin dışarıdan temiz olması ya da ısı vermede herhangi bir sorun oluşturmaması peteklerin temiz olduğu anlamına gelmez. Petekler uzun süreli kullanılırlar. Bu uzun süreli kullanım sonucunda peteklerin içerisinde dolaşan suların yapısı sebebi ile paslanmalar meydana gelebilir.

Paslanmanın yanında kireçlenme ve boruların içerisinde çamurlaşma da meydana gelebilir. Bu sorunların çözülmesi alanında uzan bir ekip ile çözülmelidir.

Petek temizliği teknik ekip ile yapılmaz ise peteğinizi baştan değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Petek temizliği genellikle yılda bir kez yapılmalıdır. Bu sayede peteklerin içerisindeki su akışı sorunsuz bir şekilde dolaşmaya devam eder ısınmanızda da problem ortaya çıkmaz. Yılda bir kez yaptıracağınız kalorifer temizliği ile ekonomik açıdan da rahatlayacaksınız.

Peki, petek temizliği nasıl yapılmaktadır? Öncelikle temizliği yapılacak peteğin çerisindeki suyun tamamen boşaltılması gerekmektedir. Suyun boşaldığından emin olduktan sonra boşaltılan kirli suyun yerine temiz su akışı sağlanmalıdır.

Eğer sorun kirli su değil ise peteklerin tek tek sökülmesi ve ayrı ayrı temizlenmesi gerekmektedir. Bu temizlikte peteklerin tek tek basınçlı su ile temizlenmesidir. Basınçlı su ile petek temizliği hizmeti eski kullanılan bir yöntemdir.

Peteklerde dolaşan suyun kireçlenmeyi her zaman oluşturabileceğini düşünürsek yeni su dolaşımı sağlamak petekleri iyice temizlemedikten sonra bir işe yaramayacaktır. Çünkü kireçler iyice temizlenmez ise peteklere takviye edilen temiz su da yine kireç oluşturacaktır.

Seçmiş olduğunuz petek temizliği firması bu gibi sorunları göz önünde bulundurmalı ve petek temizliğini detaylı bir şekilde yapmalıdır.

Peteklerinizin temizlenme vaktinin geldiğini ısınmada sorun yaşadığınız anda anlayabilirsiniz. Isınmak için her zamankinden daha fazla ücret ödemeye başladığınızda ve peteklerinizin aşağıdan yukarıya doğru soğuduğunda petek temizleme firmamız ile iletişime geçmelisiniz.

Petek temizliği boruların içerisine kireç temizleyici maddeler gönderilerek yapılmaktadır. Genellikle petek temizlikleri 2 saat kadar bir süre içerisinde tamamlanmış olmaktadır. Petek temizliği fiyatı sizlerin gözünü korkutmasın. Sonuç itibari ile ısınmak için bozuk peteklerle daha fazla fatura ödemektense yılda bir kez peteklerinizin bakımını yaptırmanız daha ucuza gelecektir.

Radyatör temizliği de aynı şekilde aynı sistem ile yapılmaktadır. Radyatör filtrelerinin temizlenmesi önemlidir. Profesyonel ekip tarafından yapılması gereken petek temizliklerini yılda bir yaptırmalısınız. Peteklerinizin alt kısımlarının soğuması ile peteklerinizde sorun olduğunu anlayabilirsiniz.

Peteklerin içerisindeki pis suyun boşaltılıp temiz su takviye edilmesi sorunu çözemeyebilir. Kimyasal kireç çözücüler ile petekleri uzman ekip tarafından temizletmelisiniz.

Firmamız tarafından uygulanan bir diğer petek temizleme tekniği de peteklerden ya da kombi bağlantı borularından genel boru sistemine temizleyici ilaç göndererek temizlemedir.

Bu sayede daha detaylı temizlik yapılmış olmaktadır.

Ödeyeceğiniz ücretin karşılığını tam anlamı ile almak için petek temizliği konusunda detaylı temizlik yapan firma ile anlaşmalısınız.

PETEK TEMİZLİĞİ

Bilgi ve isteklerinizde bize ulaşabilirsiniz : 0530 815 36 01