Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

ADN Temizlik olarak Adana temizlik firmaları arasında her türlü temizlik işlerini profesyonel olarak yapmakta olup, sitemize gelen ziyaretçilerimiz içinde leke çıkartma işlemleri ile alakalı püf noktalar vermeye çalışıyoruz. Bu yazımızda çay lekesinin nasıl çıkarılabileceğine dair pratik bilgiler vermeye çalıştık. Yararı olması dileğiyle

Çay Lekesini Nasıl Çıkarabilirim?

Çay lekesi, gündelik hayatın hemen hemen her bölümünde karşınıza çıkabilir. Sabah kahvaltıda, 5 çayında yada günün herhangi bir bölümünde arkaşlarınızla, ailenizle içtiğiniz çay bazen başınıza dert açabilir. Yeni aldığınız elbiseleriniz, halınız, mobilyanız çay lekesine maruz kalabilir.

Çay lekesini çıkarmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
Öncelikle çay lekesinin bulunduğu bölgeden biran önce temizlenmesine özen göstermelisiniz. Eğer lekenin uzun süre kalmasına göz yumarsanız çay lekesinin çıkarılmasıda o kadar zor olur.
Lekeyi çıkarırken kullandığınız beze dikkat edin. Eğer üzerinde boya olan, pis, işlevsiz bir malzeme kullanırsanız lekeyi çıkarmanız oldukça güçleşir ve lekeyi çıkarırken daha kötü duruma getirebilirsiniz.
Her lekede olduğu gibi çay lekesinide temizlerken en yoğun olduğu yerden değilde daha az yoğun olan bölgeden temizlik işlemine başlamanız gerekir. Çünkü lekeyi dağıtabilir ve bu bölgeyi daha da pis hale getirebilirsiniz.
Çay lekesini çıkarabileceğinize güveniyorsanız bu işlemi gerçekleştirin. Şöyleki eğer hassas ve değerli bir kumaşınız varsa temizlemeye çalıştığınız için pişman olabilirsiniz.

Çay lekesi nasıl çıkar ?
Çay lekesini çıkarmadan önce mutlaka dikkat edilmesi gerekenlere baktıktan sonra temizleme işlemine başlayın. Çay lekesinin bulunduğu zemine, şiddetine dikkat edin.

Çay lekesinin çıkmasına yardımcı olacak 2 nesne vardır. Birisi limon diğeri ise kaynar su. Bulunduğu bölgeye göre altına pamuk koyarak üzerine limon suyu, limon kolanyası yada limon sirkesi dökerek çitilemeden temizleyin.

İkinci olarak o bölgeye kaynar su dökerek lekenin dağılmasını sağlayın, geçtiğini göreceksiniz.

Adana temizlik şirketleri olarak sizlere çay lekesi hakkında bilgiler sunduk. Sitemizde dolaşarak diğer temizlik makalelerimizi inceleyebilirsiniz.