Diş Macunu İle Temizlik Tüyoları

Adana ilinde faaliyet gösteren ADN Temizlik firması olarak bugün sizler için derlediğimiz makalemizde; diş macunu’nun sadece dişlerimizi fırçalamada değil, daha bir çok pratik temizlik ürünü olarakta kullanabildiğimizi aktaracağız. Adana temizlik şirketleri olarak herkesin evinde rahatlıkla kullanabileceği bu temizlik yöntemlerinin umarım ufakta olsa temizliğinize bir katkısı olacaktır. Sözü daha fazla uzatmadan diş macunu ile ne tür temizlik yapılabilir hemen bunlara değinelim;

Ayakkabı Temizliği
Şayet aşınmış deri ayakkabılarınız varsa diş macunları bu aşınmaları ortadan kaldırabilen bir özelliğe sahiptir. Kullanmadığınız bir diş fırçasına süreceğiniz diş macununu aşınmış spor ayakkabılarınız ile ovduğunuzda spor ayakkabınız ışıl ışıl bir görünüme kavuşacaktır.

 

Ütü Temizliği
Sık sık kullandığımız ütülerimiz zamanla leke yapmaktadır. Özellikle taban kısmında oluşan lekelerden kurtulmanın bir yolu ise diş macunu ile ovalamaktan geçmektedir. Fırça yardımıyla ütü tabanını güzelce macunlayın ve silin. Gerçekten tabandaki lekeler yok oluyor.

 

Diş Macunu ile Temizlediğiniz Takılarınız İlk Günkü Gibi Tertemiz
Evet yanlış duymadınız, diş macununun yetenekleri saymakla bitmiyor. Bunlardan birisi de pırlanta yüzüklerinizi parlatmada birebir olmasıdır.

Emziklerin Temizlenmesinde Diş Macunu Oldukça Etkili Bir Faktör
Bebek emzikleri zamanla koku yapmaktadır.. Bu kokuyu ortadan kaldırmak için etkili bir yöntem olan diş macunu ile temizlik, koku namına bir şey bırakmayacaktır. Dişinizi fırçalar gibi diş fırçası vasıtası ile biberonlarınızı ve emziklerinizi güzelce fırçalayın. Kokudan eser kalmayacaktır.

Buğulanan Gözlükler İçin Diş Macunu
Gözlük kullanan ziyaretçilerimiz daha iyi bilirler, sık sık karşılaştıkları bir durum olan gözlük buğulanmasını engellemek maksadıyla diş macunu kullanmanız yeterlidir. Ayrıca denizde kullanılan gözlükler ya da iş sektöründe kullanılan gözlüklerde de buğulama yapmadan evvel diş macunu ile silmeniz, gözlüğün buğu yapmasını engelleyecektir.

Banyo Aynalarının Buğulanmaması İçin Alternatif Yöntemdir Diş Macunu
Özellikle banyo sonrası içerideki sıcak suyun buharı nedeniyle, aynalarımız sürekli olarak buğulanmaktadır. ADN Temizlik olarak sizlere vereceğimiz bir pratik bilgiyle bu sıkıntıdan anında kurtulacaksınız. İşte size buharlaşma olmaması için yapılması gerekenler;
Banyoya girmeden önce birazcık diş macununu ıslatarak aynanın tüm yüzeyine yayarak ardından silme işlemini gerçekleştiriyoruz. Duştan çıkmanızın ardından aynanız buğu yapmayacaktır.

Mutfak ve Lavabo Temizliğinde Diş Macunu
Musluklarınızın ve lavabolarınızın temizliğinde diş macunu kullanabilirsiniz. Temizlik unsurunun yanı sıra parlatıcı bir özelliğe de sahip olan diş macunu ile lavabo, banyo ve musluklarınız pırıl pırıl bir görünüm kazanacak.

Gümüş Eşya Temizliğinde Diş Macunu Etkili Bir Çözüm
Evde bulunan gümüş eşyalarınızı parlatmak için birebirdir diş macunu, ayrıca gümüş üzerindeki lekeleri çıkarmakta da üstüne yoktur.

Duvar Temizliğinde Diş Macunu
Bazen çocuklarımız pastel boyalarla ev duvarlarını çizerler, bu durumda duvardaki pastel boya lekelerini diş macunu ile silerek ortadan kaldırabilirsiniz.

Bunun dışında kıyafetlerinize bulaşan ruj veya mürekkep lekelerini de diş macunu ile ovarak temizleyebilirsiniz. Öncelikle leke yüzeyine (jel olmayan diş macunu olmalıdır )diş macununu sürerek leke çıkarılana kadar macunla ovamaya devam ediniz. Sonrasında nemli bir bez yardımıyla bu bölgeyi silin. Ardından yine diş macunu sürerek leke ortadan kalkana kadar ovmaya devam edin ve tekrar silin. Bu uygulamayı lekeler çıkana kadar devam ettirin.

Şuan için Adana da faaliyet veren ADN Temizlik olarak, ev temizliği, apartman temizliği, ofis temizliği, okul temizlik hizmetleri vermekteyiz. Bizimle irtibata geçerek her türlü temizlik hizmetiyle ilgili bilgi alabilirsiniz. http://www.adntemizlik.com/