Kuru Temizleme Neden Daha Ekonomiktir?

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, bu sayfamızda sizlere kuru temizleme konusunda kısa bilgiler aktaracağız. Adana temizlik şirketleri arasında hizmet sunan ADN Temizlik olarak, kuru temizleme yaptırmak isteyenlerin faydalı bulabileceği bir konu olan kuru temizleme konusunu ele aldık.  Evde temizlemek mi daha ekonomik yoksa kuru temizleme firmaları aracılığıyla temizlik yaptırmak daha ekonomiktir?

Ülkemizde kuru temizleme mağazaları sıklıkla kullanılmamaktadır. Başlıca nedeni ise kuru temizleme şirketlerinin yüksek fiyat politakası gitmesidir. Avrupaya göre arada büyük fiyat farkları vardır. Bir takım elbiseyi temizletmeye kalktığınız zaman ortalama bir fiyat analizi yapılacak olursa kısa bir arastırma ardından 15 ile 25 lira arası temizleme ücreti istenmektedir. Oysa ki bu ücret Avrupa‘da sade 2 Euro dur. Türkiye‘de fiyatlar aşağıya çekilse eminim ki daha çok kişi kurutemizlemeyi tercih edicektir.

Son yıllarda kuru temizlemenin yanı sıra halı yıkama hizmeti de veren yerler açıldı. Metrekare hesabı halıları yıkıyorlar bir metrekare yıkama ücreti 3 lira ile 10 lira arasında farklılık gösteriyor. İlerleyen günlerde size en yakın yıkama yaptırabileceğiniz yerleri paylaşmaya devam edeceğim.

http://www.adntemizlik.com/